Zdigitalizowany proces produkcji pozwala nam na stworzenie indywidualnego projektu dla zwierzaka każdego rozmiaru.
Do produkcji zaopatrzenia wykorzystujemy druk 3D, ale każdy model wykańczany jest ręcznie i wyposażany jest w elementy miękkie.
Zaopatrzenie ortopedyczne tworzymy z troską i poświęceniem mając na celu przede wszystkim komfort użytkowania i poprawę jakości życia naszych pacjentów.
Każdy projekt wykonany jest indywidualnie po konsultacji z lekarzem lub zoofizjoterapeutą, który prowadzi pacjenta lub pobierał miarę.
Pracując na obrazie zeskanowanej kończyny przeprowadzamy korekcję i określamy grubość, perforację oraz umiejscowienie poszczególnych elementów sprzętu.
Technologia druku 3D umożliwia nam dobór odpowiednich materiałów i wyprodukowanie indywidualnego zaopatrzenia dla zwierząt rozmaitych rozmiarów i gatunków. Do druku wykorzystujemy głównie polipropylen i filamenty elastyczne.
Gotowy produkt wysyłamy do placówki, w której pobrano miarę. Zoofizjoterapeuta przymierza zaopatrzenie i ocenia sposób jego działania. Jeśli wszystko jest w porządku, pacjent może rozpocząć korzystanie ze sprzętu.
Zeskanowanie miary pozwala na przeniesienie jej do świata wirtualnego, dzięki czemu możemy przeprowadzić dalsze operacje.
Nie skanujemy zwierząt bezpośrednio ze względu na dużą niedokładność otrzymywanych wyników.
Do zeskanowania potrzebujemy nieruchomego obiektu, a wiadomo jak to jest w przypadku naszych pacjentów, zwłaszcza tych, którzy są w bólu lub dyskomforcie.
Wykorzystujemy oprogramowanie Geomagic Freeform pozwalające na organiczne modelowanie brył i rzeźbienie niczym w formie gipsowej (jak w przypadku klasycznej metody wykonywania zaopatrzenia). Proces projektowania pozwala na niezmiernie dokładne przeprowadzenie korekcji i uwzględnienie niuansów i przyspieszenie procesu produkcji.
Współczesne osiągnięcia w dziedzinie druku 3D pozwalają na wytworzenie indywidualnych i skomplikowanych kształtów metodą przyrostową.
Dysponujemy kilkoma drukarkami o różnym polu roboczym, dzięki czemu możemy wydrukować zaopatrzenie dla zwierząt przeróżnej wielkości.
Wykorzystujemy filamenty najwyższej jakości i minimalizujemy ilość odpadów w porównaniu do klasycznego sposobu wytwarzania zaopatrzenia z tworzyw termoplastycznych.